IMPRESSUM

September 2018 | Právo na bývanie | Rozhovor s advokátom Martinom Paškalom

Mgr.MartinPaškala zastupuje nájomníkov z reštituovaných a privatizovaných bytov už viac ako 6 rokov. V čase, keď sa tejto oblasti začal venovať, nebol v Bratislave žiaden advokát skúsený v tejto problematike. Nikomu sa nechcelo zaoberať sa zložitou témou, ktorá sa týkala pomerne malej časti obyvateľstva.

Martin Paškala vždy nájomníkov vyzýval, aby sa nebáli chrániť si svoje zákonné práva bez ohľadu na to, kto proti nim je. Postupne sa oboznamoval podrobnosťami pomerne zložitej problematiky a dnes je pre mnohých nádejou v boji o strechu nad hlavou.

Február 2018 | Plus 7 dní | Bezcharakterný developér a neprofesionalita realitnej kancelárie priviedli mladý invalidný pár takmer na mizinu

Aj etablovaná realitná kancelária môže byť len marketingovým nástrojom nepoctivého, po uši zadlženého developera, ktorý vás nakoniec pripraví o životné úspory. Práve to sa stalo dvojici vozičkárov, ktorí sa po dvoch rokoch naťahovačiek s realitkou, investormi i budúcimi investormi nedostali k vysnívanému bytu.

Martin Paškala potvrdil pochybenie realitnej maklérky aj nejednoznačnosť zmlúv developera.

Február 2018 | Topky | Mladému páru bez bývania pomôže realitná kancelária

Problém s bytom mladý pár odhalil ešte na jar 2016, keď chcel požiadať o hypotéku v banke. Na liste vlastníctva bol zapísaný dočasný vlastník. “Celú situáciu prešetril nezávislý ombudsman Martin Paškala. Dospel k záveru, že maklérka administratívne pochybila, keďže pri podpise zmluvy si mala pozrieť aktuálny list vlastníctva a klientov priamo upozorniť, že je na ňom zapísaný dočasný vlastník,” vysvetľuje riaditeľ RE/MAX Slovensko Richard Churý.

August 2017 | RTVS | Nájomné chcú vymáhať spätne súdnou cestou

Reštituent – Evanjelický Cirkevný zbor v Starom meste poslal nájomcom opravné vyúčtovanie za nájomné spätne za 7 uplynulých rokov.  Ľudia považujú nedoplatok za fiktívny. Nájomné chce Cirkevný zbor vymáhať súdnou cestou. Na Slovensku neexistuje takýto precedens.

Martin Paškala: „Zákon vo všeobecnosti pozná 3 ročnú premlčaciu lehotu, čo sa týka vymáhania akýchkoľvek pohľadávok. Toto je prípad, keď sa zvyšovalo spätne nájomné za celé obdobie, ktoré má na zreteli zákon.“